TE DEUM

Te Deum – Lietuvos Valstybės šimtmečiui

Lapkričio 10 d. 18 val. Kalvarijos savivaldybės kultūros centre, Kalvarijoje, Lietuvos valstybės 100-mečiui skirtoje programoje skambės du V. Striaupaitės-Beinarienės opusai – kūrinio premjera „Te Deum“ ir simfoninė poema „Protėvių laiškai“.

Kelias, laikas, vyksmas – dažnos temos kompozitorės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūryboje. Ir ne tik temos. Pabandžius apžvelgti tą kelią ir laiką, padėliojant po dalelę minčių, įspūdžių, patirties ir t.t. – aiškėja kompozitorės muzikos braižo, mąstysenos ir jausenos kontūrai. Vienas ryškiausių V. Striaupaitės-Beinarienės kūrybos bruožų – viename kūrinyje puikiai derantis racionalumas ir aistringa emocija.

„Te Deum“ premjera iš ciklo „Trimitas-Lietuvai“– sopranui, baritonui, chorui ir pučiamųjų instrumentų orkestrui, prasidedantis Vilniaus katedros varpų imitacijomis, sugrąžins klausytoją į dabartį, į Valstybės 100-metį švenčiančią Lietuvą. Tai šviesos, meilės, vilties, tikėjimo ir šlovinimo kupinas padėkos himnas Dievui už laisvę ir visa ką esame pasiekę. Šešių dalių kūrinyje išgirsime džiaugsmo giesmę (I Te Deum laudamus), ramybe alsuojančius grigališkojo choralo motyvus (II Tibi omnes Angeli), meilės Viešpačiui kupiną soprano ir baritono duetą (III Te gloriosus Apostolorum chorus), tikėjimo ir atgailos choralą (IV Te per orbem terrarum), maldą (V Te ergo quaesumus), gailestingumo ir vilties himną (VI Salvum fac populum). Pabaigoje vėl suskamba varpų lydimas džiaugsmo himnas Dievui, Lietuvai ir visiems žmonėms, pasitinkantiems naują valstybės šimtmetį.

Atlikėjai:

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas U. Vaiginis), valstybiniai chorai „Vilnius“ (vyr. dirigentas A. Dambrauskas) ir „Polifonija“ (vyr. dirigentas T. Ambrozaitis), solistai Irena Zelenkauskaitė (sopranas) ir Arūnas Malikėnas (baritonas).

Dirigentas – Dainius Pavilionis

Simfoninė poema „Protėvių laiškai“ – sopranui, obojui-anglų ragui ir orkestrui, sukurtas 2009 metais ir skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Tai emocionalus muzikinis pasakojimas apie mūsų šalies istoriją, išgyventas džiaugsmo akimirkas, užklupusias negandas, liūdesį ir pergales. Autorės žodžiais, „lietuvių liaudies dainos, raudos ir sutartinės – tai tarsi protėvių laiškai, mums bylojantys apie turtingus mūsų tautos kultūros klodus, savitą pasaulėjautą ir gilią dvasinę patirtį. Kūrinio muzikinį audinį papildo sutartinės „Užaugo liepa“ ir dzūkų monodinės dainos „Vai teka, bėga vakarinė žvaigždelė“ motyvai.“

Atlikėjai:

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas U. Vaiginis), valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas A. Dambrauskas), solistai – Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Robertas Beinaris (anglų ragas).

Dirigentas – Dainius Pavilionis

Send

2018-11-10

18:00

Kalvarijos savivaldybės kultūros centras

Rinktis bilietus

Place of the event:

Kalvarijos savivaldybės kultūros centras

Krosnos g. 28, Kalvarija

Sutinku
Font Resize
Contrast