Šokio spektaklis „Graikas Zorba“

Legendinio Mikio Theodorakio baletą „Graikas Zorba“ Klaipėdoje pristato pasaulinio garso choreografas ir kūrinio libreto autorius Lorca Massine.

Tai daugiau nei 30 šalių pastatytas spektaklis, kurį matė daugiau kaip du milijonai žmonių.

“Graikas Zorba” – daugiau negu baletas, tai spektaklis, kuriame susilieja muzika, šokis, literatūra, drama, choro dainavimas. Tai “opera omnia”. Muzika ir šokis sukuria dramą, kurios pagrindas yra laisvė, meilė ir draugystė.

„Graikas Zorba“ – tai istorija apie gyvenimą. Nikas Kazantzakis, apysakos „Graikas Zorba“ autorius, sukūrė herojų, kuris yra gyvenimo čempionas, kuris džiaugsmu įveikia liūdesį. Balete jis yra gaivališkai gyvenantis protagonistas, švenčiantis šią gyvenimo akimirką.

Lorca Massine dosjė

Lorca Massine jaunesnysis gimė 1944 m. liepos 25 d. Niujorke, garsaus rusų šokėjo ir choreografo Leonido Miasino ir jo žmonos, šokėjos Tatjanos Orlovos šeimoje. L. Miasinas yra per 50 baletų autorius, restauravęs daugelį savo tėvo sukurtų spektaklių. Jo darbai rodomi didžiausiuose pasaulio teatruose: „The Metropolitan Opera House“, New York City Ballet, „American Ballet Theatre“, „Convent Gardes“ Londone, „Ballet of the XXth Century“ (M.Bėjart), Paryžiaus Operoje ir kt. Baletą „Graikas Zorba“ jis pirmą kartą pristatė 1988 m., festivalio „Arena di Verona“ užsakymu.

2018 11 14 d. Vaidmenis atlieka: ZORBA – Mantas DARAŠKEVIČIUS, DŽONAS – Jonas LAUCIUS, MARINA – Ana BUCHOVSKAJA-ZAMULSKIENĖ, MANOLIOU – Žilvinas BENIUSEVIČIUS, MADAM HORTENS – Kristina TARASEVIČIŪTĖ, SOLO MECOSOPRANAS – Dalia KUŽMARSKYTĖ.

MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS – Martynas STAŠKUS
CHOREOGRAFAS – Lorca MASSINE
CHOREOGRAFO ASISTENTĖ – Anna KRZYSKOW
DIRIGENTO ASISTENTAS – Tomas AMBROZAITIS
SCENOGRAFĖ – Sigita ŠIMKŪNAITĖ
KOSTIUMŲ DAILININKĖ – Sandra STRAUKAITĖ
ŠVIESOS DAILININKAS – Eugenijus SABALIAUSKAS
GARSO REŽISIERIUS – Jonas RAUDONIUS
REŽISIERIAUS PADĖJĖJA – Marijana FOKINA
GRIMO DAILININKĖ – Aira BRAŽDIENĖ

Send

2018-11-14

19:00

Compensa Koncertų salė, Vilnius

Place of the event:

Compensa Koncertų salė, Vilnius

Compensa Koncertų salė, Kernavės gatvė, Vilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast